Prve presude Suda BiH da se žrtvama silovanja isplati novčani iznos za pretrpljeni strah i nečovječno postupanje prema njima u ratnom periodu, neizvjesno je da li će imati konačni epilog.
U nastavku suđenja za zločine počinjene na Igmanu, Odbrana Nedžada Hodžića je uvela materijalne dokaze kojima nastoji dokazati da je optuženi bio običan vojnik Armije BiH (ABiH), te da nije imao nadležnosti nad zatvorenicima na planini Igman.
Na suđenju za zločine počinjene na Igmanu, svjedok Odbrane je kazao da je optuženi Nedžad Hodžić 1993. godine bio sitne građe, te da nije imao nikakvih ožiljaka na licu.
Prvi svjedok Odbrane na suđenju za zločine počinjene na Igmanu kazao je da tokom 1993. godine nikada nije vidio da su zatvorenici na toj planini maltretirani, te da nije čuo da je Nedžad Hodžić bilo koga maltretirao.
Odbrane Nedžada Hodžića i Dževada Salčina, optuženih za zločine počinjene na Igmanu, najavile su na statusnoj konferenciji da će kao svjedoka Odbrana saslušati Zulfikara Ališpagu, bivšeg komandanta jedinice za posebne namjene “Zulfikar” Armije BiH (ABiH).
U nastavku suđenja za zločin počinjen na planini Igman pročitani su iskazi svjedoka Dragana Vukovića, koji je naveo da ga je prvooptuženi Nedžad Hodžić maltretirao, a da mu je Dževad Salčin odsjekao uho.
U nastavku suđenja za zločine počinjene na planini Igman (općina Hadžići), svjedok Državnog tužilaštva je ispričao kako ga je optuženi Nedžad Hodžić tukao dok je bio zatočen 1993. godine.
Na suđenju za zločine počinjene na Igmanu (općina Hadžići), svjedoci Tužilaštva BiH su kazali kako ne znaju da je iko maltretirao zatočenike, niti su na njima vidjeli bilo kakve povrede.
Na suđenju za zločin počinjen na planini Igman (općina Hadžići), svjedok Državnog tužilaštva zatražio je od tužioca da “ako može, zaobiđe neka pitanja, jer je dobio pismo da o tome ne govori”.