Disciplinski tužilac zatražio je da se tužilac Tužilaštva BiH Mirko Lečić proglasi krivim za nemaran rad na istrazi ratnih zločina počinjenih na području Ilijaša.
Ured disciplinskog tužioca pokrenuo je postupak protiv Državnog tužioca Mirka Lečića zbog nemarnog rada na istrazi za ratne zločine počinjene na području opštine Ilijaš.
Tužilaštvo BiH zatražilo je da Oliver Krsmanović bude proglašen krivim za ubistva, mučenja, silovanja i odvođenja u Višegradu 1992. i da bude osuđen na kaznu dugotrajnog zatvora.
U nastavku suđenja Oliveru Krsmanoviću za zločine počinjene u Višegradu, svjedok Tužilaštva potvrdio je da je njegova sveska koja mu je predočena u sudnici, a u kojoj je bilježio važne događaje.
Oliver Krsmanović bio je u grupi vojnika Milana Lukića koji su bošnjačke civile uveli u kuću Mehe Aljića, rekla je zaštićena svjedokinja VG-115 prilikom svjedočenja u Haškom tribunalu.
Oliver Krsmanović ne može u BiH služiti kaznu za zločin za koji je u Srbiji osuđen na 20 godina zatvora, jer mu se sudilo u odsustvu, saopćili su iz Ministarstva pravde Republike Srbije. S druge strane, žrtve negoduju zato što se Krsmanović brani sa slobo
Na sjednici Apelacionog vijeća Suda BiH, Mirko (Mile) Pekez zatražio je obnovu postupka nakon ukidanja pravosnažne presude kojom je bio osuđen na 29 godina zatvora zbog zločina počinjenog na području Jajca.
Tužilaštvo BiH je, zbog opasnosti od bjekstva, uticaja na saučesnike i narušavanja javnog reda i mira, zatražilo određivanje pritvora za Mirka (Špire) Pekeza, Mirka (Mile) Pekeza i Milorada Savića, koji su pušteni sa izdržavanja zatvorske kazne za ratne z
Tužilaštvo BiH zatražilo je produženje pritvora Josipu Toliću, optuženom za zločine počinjene na području Odžaka i Bosanskog Broda, zbog mogućnosti bjekstva i izbjegavanja krivičnog gonjenja. Odbrana se usprotivila, predloživši mjere zabrane.
Prvi svjedoci Odbrane Olivera Krsmanovića ispričali su kako su 1992. godine zlostavljani tokom zatočeništva u kasarni Uzamnica u Višegradu, ali nisu spominjali optuženog.