Tužilaštvo BiH zatražilo je preispitivanje odluke Ustavnog suda BiH kojom je djelimično ukinuta presuda kojom je Ratko Dronjak osuđen na 18 godina zatvora za zločine u Drvaru, uz obrazloženje da je jedan od sudija koji su učestvovali u ukidanju presude bi
Na suđenju za genocid u Srebrenici, svjedok Tužilaštva BiH kazao je kako optuženi Ostoja Stanišić nije naredio da se pobiju Srebreničani na brani u Petkovcima (općina Zvornik) u julu 1995. godine, iako je tokom istrage izjavio suprotno.
Pred Apelacionim vijećem Suda BiH, Tužilaštvo i Odbrana su iznijeli žalbe na nepravomoćnu presudu Ratku Dronjku, prema kojoj je osuđen na 15 godina zatvora zbog zločina u Drvaru.
Drugog dana iznošenja žalbi na prvostepenu presudu kojom su četvorica pripadnika Desetog diverzantskog odreda osuđena na 142 godine zatvora za zločin u Srebrenici počinjen u julu 1995., Odbrane su zatražile ukidanje prvostepene presude ili održavanje novo
Na obnovljenom suđenju za zločine počinjene na Korićanskim stijenama, Tužilaštvo BiH je u završnoj riječi zatražilo da Zoran Babić, Milorad Škrbić, Dušan Janković i Željko Stojnić budu proglašeni krivima.
Na suđenju za genocid u Srebrenici, Odbrana drugooptuženog Stanka Kojića uvrstila je materijalne dokaze koji se uglavnom odnose na aktivnosti pripadnika Armije BiH (ABiH) u Srebrenici 1995. godine.
Svjedok Odbrane na suđenju četvorici optuženih za genocid u Srebrenici je rekao da je saznao da je jedno od mjesta pogubljenja Srebreničana u julu 1995. godine bila Vojna ekonomija Branjevo, gdje je, prema njegovim saznanjima, ubijeno 350 ljudi.
Na suđenju za zločine u Drvaru, Državno tužilaštvo uložilo je materijalne dokaze, od kojih se neki odnose na ubistva počinjena u logoru Kamenica, a što se na teret stavlja optuženom Ratku Dronjku.