Tužilaštvo BiH zatražilo je produženje pritvora devetorici optuženih za učešće u masakru počinjenom u zvorničkom selu Lokanj, čemu su se Odbrane usprotivile te zatražile od Suda da optuženima odredi mjere zabrane.
Na suđenju za zločine počinjene na području Sarajeva, svjedok Odbrane izjavio je pred Kantonalnim sudom u Sarajevu da je ranjen sredinom juna 1992. i da je taj dan u domu zdravlja vidio optuženog Gorana Sladoja.
Tužilaštvo BiH zatražilo je određivanje mjera zabrane Dragomiru Vasiću, Danilu Zoljiću i Radomiru Pantiću, optuženima za genocid počinjen u Srebrenici, čemu su se Odbrane usprotivile.
Državno tužilaštvo je predložilo produženje mjera zabrane Predragu Marjanoviću za zločine počinjene 1992. godine u mjestu Caparde (tadašnja općina Kalesija), čemu se Odbrana usprotivila.
U nastavku suđenja za genocid počinjen u Srebrenici, svjedok Odbrane Vlastimir Golijan je kazao da optuženi Aleksandar Cvetković nije učestvovao u pogubljenju zarobljenika na Vojnoj ekonomiji Branjevo (općina Zvornik) u julu 1995. godine.
Iako se svjedoci žale na prijetnje koje im se upućuju, a nerijetko su to razlozi Tužilaštva BiH za određivanje pritvora osumnjičenima za ratne zločine, još uvijek ne postoji nijedna optužnica za takva djela.
Suđenje Slobodanu Bogdanoviću i Goranu Sladoju, optuženima za zločine počinjene u Sarajevu, odgođeno je pred Kantonalnim sudom u Sarajevu zbog nedolaska branioca Radivoja Lazarevića.
Tužilaštvo BiH i Odbrana su iznijeli žalbe na nepravomoćnu presudu kojom je Veselin Vlahović Batko osuđen na 45 godina zatvora za zločin počinjen 1992. u sarajevskim naseljima Grbavica, Vraca i Kovačići.