Iznoseći završnu riječ, Odbrana Gorana Sarića, optuženog za zločine počinjene u Sarajevu 1992. godine, zatražila je od Sudskog vijeća da donese oslobađajuću presudu.
Iznoseći završnu riječ, Tužilaštvo BiH zatražilo je da se Goran Sarić oglasi krivim za zločine u sarajevskom naselju Nahorevo počinjene1992. godine, te da mu se izrekne odgovarajuća kazna.
Vještak policijske struke koji je svjedočio u korist Odbrane kazao je da optuženi Goran Sarić nikada nije imenovan na mjesto načelnika Stanice javne bezbjednosti Srpske opštine Centar.
Na suđenju za zločne počinjene u Sarajevu, vještak vojne struke rekao je da borbena dejstva na području Nahoreva 1992. godine nisu bila usmjerena na civilno stanovništvo.
Na suđenju za zločine u Sarajevu, svjedok Odbrane je rekao da po dolasku u zgradu bolnice Jagomir, gdje je trebala biti smještena stanica policije, nije zatekao nikakvu opremu kao ni dovoljan broj policajaca.
Na suđenju za zločine u Sarajevu, svjedok Odbrane je izjavio da je 1992. godine optuženog Gorana Sarića vidio pred Mjesnom zajednicom u Nahorevu i u Jagomiru.
Na suđenju za zločine počinjene u Sarajevu, svjedok Bogdan Rašević je ispričao da su ljudi s područja Nahoreva 1992. godine išli u Jagomir na saslušavanje.
U nastavku suđenja za zločine počinjene na području Sarajeva, svjedok Odbrane je kazao da je u zgradi bolnice Jagomir vidio zatvorene komšije iz naselja Nahorevo.
Na suđenju Goranu Sariću, optuženom za zločine počinjene u Sarajevu, svjedok Odbrane je kazao da Stanica javne bezbjednosti (SJB) u kojoj je, prema optužnici, Sarić bio načelnik, nije ni postojala.
U nastavku suđenja Goranu Sariću za zločine počinjene u Sarajevu, zaštićena svjedokinja Tužilaštva BiH ispričala je kako je od muža dobila pismo u kojem traži da dâ novac kako bi bio pušten iz bolnice Jagomir, ali da ga je, nakon što je platila, pronašla