Srijeda, 21 januara 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

svjedoče u ovom postupku.

“Tužilaštvo je stupilo u kontakt sa svim svjedocima. Oni su voljni da svjedoče i da im se skine imunitet. Čim dođe rješenje od Ujedinjenih nacija (UN), dogovorit ćemo se kada i odakle će doći do njihovog svjedočenja putem videolinka”, kazao je Čampara, ne preciziravši o kojim svjedocima se radi.

Zbog učešća u zarobljavanju, odvođenju i strijeljanju više od 1.000 muškaraca u Zemljoradničkoj zadruzi u Kravici (općina Bratunac) 13. jula 1995. godine, Tužilaštvo BiH je optužilo Željka Ivanovića, bivšeg pripadnika Drugog odreda Specijalne policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS).

Ivanoviću se na teret stavlja i pljačkanje zarobljenika koji su kasnije odvedeni u Zadrugu u Kravici i pobijeni.

Nastavak suđanja zakazan je za 9. juni 2011. godine.

A.S.
Najčitanije
Saznajte više
Prijedlog zakona o VSTV-u ostavlja otvoren prostor za zloupotrebe i manipulacije
Na javnoj raspravi o Prijedlogu zakona o Visokom sudskom i tužilačkom vijeću (VSTV), održanoj pred Ustavnopravnom komisijom Predstavničkog doma Državnog parlamenta, predstavnici pravosuđa, civilnog društva i međunarodne zajednice upozorili su da pojedine odredbe ne unapređuju nezavisnost pravosuđa, ostavljaju prostor za zloupotrebe i nisu u skladu s preporukama Venecijanske komisije.
Nalaz vještaka o pretrpljenom strahu tokom postupka za zločine u Tesliću
Na ročištu po tužbi za naknadu štete, vještak neuropsihijatrijske struke iznio je zaključke o duševnoj boli i pretrpljenom strahu Marinka Đukića tokom desetogodišnjeg postupka u kojem je oslobođen optužbi za ratne zločine na području Teslića.