Suđenje Vojinu Pavloviću za izazivanje mržnje odgođeno je zbog nedolaska branioca Mirka Blagojevića, a Sud BiH ga neće kazniti iako štrajk smatra neopravdanim.
Apelaciono vijeće Suda Bosne i Hercegovine smanjilo je kaznu Milanu Trišiću sa petnaest na trinaest godina zatvora zbog zločina protiv čovječnosti na području Bratunca.
Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine (CIK BiH) je s liste kandidata za imenovanje na dužnost predsjednika / zamjenika predsjednika biračkog odbora uklonila ime Najdana Mlađenovića, kojeg je Državni sud osudio zbog zločina u Bratuncu.
Posmrtni ostaci najmanje jedne osobe ekshumirani su danas na lokalitetu Kameničko brdo u općini Bratunac, saopćeno je iz Instituta za nestale osobe Bosne i Hercegovine (INO BiH).
Vojin Pavlović se izjasnio da nije za izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti, odnosno odobravanje i pokušaje opravdavanja genocida u Srebrenici.
Na suđenju Vojinu Pavloviću za izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti, svjedok Državnog tužilaštva je kazao kako je saznao da je postavljeni transparent s likom Ratka Mladića doveo do uznemirenosti među bošnjačkim stanovništvom u Bratuncu.
U beogradskom Višem sudu na suđenju Novaku Stjepanoviću, optuženom za zločine počinjene na području Bratunca, svjedok je opisao kako je preživio strijeljanje u bratunačkom naselju Borkovac.
Posmrtni ostaci najmanje jedne žrtve proteklog rata ekshumirani su na lokalitetu Suhog potoka na području Kameničkog brda (općina Brtaunac), a koji, prema Institutu za nestale osobe BiH, pripadaju najvjerovatnije žrtvi genocida počinjenog u julu 1995. godine u Srebrenici.
Na suđenju Vojinu Pavloviću za izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti zbog veličanja Ratka Mladića, službenici Policijske stanice Bratunac su u svojstvu svjedoka Tužilaštva Bosne i Hercegovine govorili o radnjama koje su poduzimali u vezi s optuženim.