Apelaciono vijeće je potvrdilo presudu kojom se Dragan Nešković i Zoran Ilić oslobađaju optužbi da su počinili zločine počinjene nad Srebreničanima u julu 1995. godine.
Tužilaštvo BiH zatražilo je ukidanje oslobađajuće presude Draganu Neškoviću i Zoranu Iliću i obnavljanje suđenja po optužnici za zločine protiv čovječnosti u Srebrenici u julu 1995. godine.
Odbrana Dragana Neškovića u završnoj riječi je zatražila da Sud BiH izrekne oslobađajuću presudu, istaknuvši da Državno tužilaštvo nije van sumnje dokazalo njegovu krivicu za zločine počinjene nad Srebreničanima u julu 1995. godine.
Saslušanjem posljednjeg svjedoka Odbrane i prezentacijom dokaza Suda BiH završen je dokazni postupak na suđenju Draganu Neškoviću i Zoranu Iliću, optuženima za zločin protiv čovječnosti počinjen u Srebrenici 1995. godine.
Muškarac koji je preživio strijeljanje u Kravici u julu 1995. godine, posvjedočio je kako se nakon višesatne pucnjave uspio izvući navlačeći mrtva tijela na sebe.
Na suđenju Draganu Neškoviću i Zoranu Iliću, Tužilaštvo BiH je prezentovalo posljednje materijalne dokaze, među kojima je i naredba Glavnog štaba Vojske Republike Srpske (VRS) u vezi sa pripremama za napad na Srebrenicu i Žepu u julu 1995. godine.
Sudsko vijeće na suđenju Draganu Neškoviću i Zoranu Iliću, optuženima za zločine nad Srebreničanima, nije prihvatilo da se saslušaju tri dodatna svjedoka Tužilaštva BiH.
Odbrana optuženog Zorana Ilića uložila je u sudski spis materijalne dokaze kojima želi pokazati da napad Vojske Republike Srpske (VRS) u julu 1995. nije bio napad na civile, već na pripadnike Armije BiH (ABiH) iz Srebrenice.
Na suđenju za zločine u Srebrenici, trojica svjedoka Odbrane ispričali su da su optuženog Zorana Ilića u julu 1995. godine vidjeli u Bratuncu, te da je optuženi u pratnji policajaca prisustvovao organizovanom ispraćaju njegovog brata u vojsku.