Svjedok Tužilaštva BiH je kazao da je tokom zatočeništva u Okružnom zatvoru u Doboju 1992. bio udaran i uboden nožem, ali rana nije liječena.
U nastavku suđenja za zločin počinjen na području Doboja, svjedok Tužilaštva BiH Tihomir Gligorić govorio je o osnivanjima kriznih štabova na području Doboja.
Okružni sud u Doboju izreći će 30. maja presudu bivšem stražaru u Okružnom zatvoru u Doboju Branislavu Ninkoviću, optuženom za ratni zločin protiv civilnog stanovništva.
U nastavku suđenja Branislavu Ninkoviću za zločine počinjene u Okružnom zatvoru u Doboju, svjedok Vojin Lukić je ispričao da su naoružani pripadnici različitih formacija ulazili i maltretirali pritvorene osobe.
Na suđenju za zločine počinjene u Doboju, svjedok Fadil Ahmić je rekao da je 1992. godine čuo kako Branislav Ninković udara Jozu Matanovića u Okružnom zatvoru u Doboju.
Pred Okružnim sudom u Doboju počelo je ponovljeno suđenje Branislavu Ninkoviću za ratni zločin protiv civilnog stanovništva.
Ponovljeno suđenje bivšem stražaru u Okružnom zatvoru u Doboju Branislavu Ninkoviću počet će 29. decembra pred Okružnim sudom u ovom gradu.
Okružni sud u Doboju osudio je Branislava Ninkovića na dvije godine zatvora zbog zločina počinjenih nad civilima u dobojskom Okružnom zatvoru.
Nakon što su Tužilaštvo i Odbrana iznijeli završne riječi, Okružni sud u Doboju zakazao je za utorak, 2. juna, izricanje presude Branislavu Ninkoviću, optuženom za ratni zločin protiv civilnog stanovništva...