Marko Milošević tužio je BiH i traži naknadu štete za vrijeme koje je proveo u pritvoru i pod mjerama zabrane, nakon što je pravomoćno oslobođen krivnje za pomaganje u genocidu u Srebrenici.
Apelaciono vijeće Suda Bosne i Hercegovine ukinulo je Ostoji Stanišiću osuđujući dio presude za pomaganje pri činjenju genocida u Srebrenici, kojom je osuđen na 11 godina, dok je za Marka Miloševića potvrđena prvostepena oslobađajuća presuda.
Iznoseći žalbu na presudu za zločin u Srebrenici, Državno tužilaštvo zatražilo je da se poveća kazna Ostoji Stanišiću, koji je osuđen na 11 godina zatvora za pomaganje genocida, i da se ukine dio odluke kojim je Marko Milošević oslobođen krivnje.
Državni sud proglasio je Ostoju Stanišića krivim za pomaganje genocida počinjenog u julu 1995. u Srebrenici i osudio ga na 11 godina zatvora, dok je Marko Milošević oslobođen krivice.
Nakon više od četiri godine suđenja, Sud BiH će u petak izreći presudu Ostoji Stanišiću i Marku Miloševiću, bivšim pripadnicima Vojske Republike Srpske (VRS) optuženima za genocid počinjen u julu 1995. godine u Srebrenici.
Na suđenju za genocid počinjen u Srebrenici, Odbrana Marka Miloševića je u završnoj riječi zatražila oslobađajuću presudu, ocijenivši da brojni navodi optužnice nisu dokazani.
Na suđenju za genocid počinjen u Srebrenici, Odbrana Marka Miloševića je u završnoj riječi ocijenila da Tužilaštvo nije dokazalo činjenične navode iz optužnice.
Odbrana Ostoje Stanišića zatražila je u završnoj riječi oslobađajuću presudu, ocijenivši kako Tužilaštvo BiH nije dokazalo navode optužnice koja njihovog branjenika tereti za genocid u Srebrenici.
Odbrana Ostoje Stanišića, optuženog za genocid u Srebrenici, u završnim riječima je navela da Tužilaštvo BiH nije dokazalo da je optuženi počinio djelo koje mu se stavlja na teret.
Tužilaštvo BiH zatražilo je maksimalnu kaznu zatvora za Ostoju Stanišića i Marka Miloševića navodeći da su optuženi doprinijeli izvršenju genocida u Srebrenici.