Muškarac koji je preživio strijeljanje u Kravici u julu 1995. godine, posvjedočio je kako se nakon višesatne pucnjave uspio izvući navlačeći mrtva tijela na sebe.
Unatoč tome što je u proteklih osam mjeseci sklopljeno osam sporazuma o priznanju krivice za zločine počinjene u BiH, mišljenja o primjeni ovog pravnog instituta podijeljena su među predstavnicima pravosudnih institucija i žrtvama.
U cilju smanjenja troškova koje smatra “nepotrebnim”, Državni sud je pooštrio kriterije na osnovu kojih se odlučuje koliko će branilaca činiti odbranu optuženih za ratne zločine.
Sud BiH osudio je Dragana Crnogorca na 13 godina zatvora za zločine protiv čovječnosti u Srebrenici, nakon što je prihvatio sporazum o priznanju krivice koji je optuženi postigao sa Državnim tužilaštvom.
Sud BiH odgodio je suđenje Draganu Neškoviću, Zoranu Iliću i Draganu Crnogorcu, optuženima za zločin počinjen u Kravici (općina Bratunac) 1995. godine, a javnost nije obaviještena o razlozima odgađanja.
Svjedok Državnog tužilaštva na suđenju za zločine u Srebrenici ispričao je da je vidio ubijanje Srebreničana ispred Zemljoradničke zadruge u Kravici 13. jula 1995. godine.
Svjedok Državnog tužilaštva na suđenju za zločine u Srebrenici kazao je da je u julu 1995. godine vidio kako srpski vojnici strijeljaju muškarce ispred Zemljoradničke zadruge u Kravici.
Sud BiH potvrdio je optužnicu protiv Zorana Kušića, bivšeg pripadnika Centra za obuku “Jahorina”, za zločine protiv čovječnosti počinjene u Srebrenici.
Sud BiH je donio odluku da spoji predmet Dragana Neškovića i Zorana Ilića, optuženih za zločine u Srebrenici, sa postupkom koji se vodi protiv Dragana Crnogorca.