Šestorica optuženih za genocid u Srebrenici, među kojima su visoki dužnosnici i pripadnici nekadašnje Zvorničke brigade Vojske Republike Srpske (VRS), izjasnili su se pred Sudom Bosne i Hercegovine da nisu krivi.
Državno tužilaštvo zatražilo je da se produže mjere zabrane optuženima za genocid – Lazaru Ristiću, Dragoji Ivanoviću, Stanoji i Miloradu Birčakoviću, kao i da se odrede Mladenu Mihajloviću, čemu su se Odbrane usprotivile.
U nastavku suđenja Aleksandru Cvetkoviću za genocid u Srebrenici, svjedoci Tužilaštva BiH su ispričali kako su učestvovali u kopanju i zatrpavanju grobnica.
Na suđenju za genocid počinjen u Srebrenici, svjedok Tužilaštva BiH je rekao da nije želio ići u Petkovce jer je pretpostavljao da bi tamo mogla biti počinjena ubistva kao u Orahovcu, gdje je prethodno bio u julu 1995. godine.
U nastavku suđenja Franji Pravdiću, optuženom za zločin u Žepču, svjedok Safet Halilović izjavio je pred Kantonalnim sudom u Zenici da su braća Fejzić ubijena dok su kao zarobljenici bili na kopanju rovova.
Zaštićeni svjedok Tužilaštva RM-269 posvjedočio je na suđenju Ratku Mladiću u Haagu da je, kao pripadnik Vojske Republike Srpske (VRS), u julu 1995. bio u dvjema školama u selima kod Zvornika iz kojih je stotine zarobljenih Muslimana iz Srebrenice odveden
U nastavku suđenja Ratku Mladiću, zaštićeni svjedok Haškog tužilaštva ispričao je kako je, kao sedmogodišnji dječak, sredinom jula 1995. godine, preživio strijeljanje srebreničkih Bošnjaka, među kojima je bio i njegov otac, u selu Orahovac kod Zvornika.
Bivši glavni istražitelj Haškog tužilaštva, Jean-Rene Ruez, opisao je na suđenju Ratku Mladiću kako je otkriveno više lokacija na kojima su, prema optužnici i ranijim presudama Haškog tribunala, srpske snage u julu 1995. godine strijeljale hiljade zaroblj
Za ubistva više od 2.500 muškaraca i dječaka s područja Srebrenice počinjena u julu 1995. godine, osuđeno je sedam pripadnika Zvorničke brigade Vojske Republike Srpske (VRS), na ukupno 139 godina zatvora.