Iznoseći završnu riječ, Odbrana Miladina Trifunovića zatražila je da on bude oslobođen optužbi za zločine u Vogošći, navodeći da Tužilaštvo Bosne i Hercegovine nije van svake razumne sumnje dokazalo da je optuženi odgovoran za djela koja mu se stavljaju na teret.
Iznoseći završnu riječ, Državno tužilaštvo je navelo kako smatra da je dokazano da je Miladin Trifunović, optužen za zločine u Vogošći, počinio djela koja mu se stavljaju na teret, tražeći osuđujuću presudu i kaznu u skladu sa zakonom.
Na suđenju za zločine počinjene na području Vogošće, vještak Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavio je da su na većem broju dokumenata koji su mu dostavljeni vjerovatno potpisi optuženog Miladina Trifunovića, a za manji broj nije isključena mogućnost da ih je on potpisao.
Na suđenju za zločine počinjene na području Vogošće, svjedoci Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavili su da je u istrazi korektno proteklo saslušanje nekadašnjeg zamjenika optuženog Miladina Trifunovića.
Sudsko vijeće prihvatilo je dokaze replike predložene od Tužilaštva u odgovoru na dokaze koje je izvela Odbrana Miladina Trifunovića, optuženog za zločine počinjene na području Vogošće.
Na suđenju za zločine počinjene na području Vogošće, vještak Odbrane je kazao kako je u nalazu i mišljenju greškom naveo 18. oktobar umjesto 18. septembra 1992. kao datum ranjavanja optuženog Miladina Trifunovića.
Na suđenju za zločine počinjene na području Vogošće, vještak Odbrane je izjavio da optuženi Miladin Trifunović nakon ranjavanja nije komandovao Vogošćanskom brigadom Vojske Republike Srpske.
U nastavku suđenja Miladinu Trifunoviću, koji se tereti za zločine počinjene 1992. godine na području Vogošće, svjedok Odbrane je rekao da optuženi nikada nije bio član Kriznog štaba u Vogošći, u koji je dolazio nekoliko puta po opremu i cigarete za vojsku.
Na suđenju Miladinu Trifunoviću, koji se tereti za zločine počinjene 1992. godine na području Vogošće, Odbrana je uložila registar s materijalnim dokazima.