Utorak, 14 jula 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Branilac Miodrag Stojanović kazao je da je svjedok Stanoje Jokić proteklih dana više puta potvrdio da će doći, ali da se jutros nije pojavio na dogovorenom mjestu, te da nije dostupan na telefon. Rekao je da ne može odustati od ovog svjedoka.

“Ako nema drugog rješenja, neka ga dovedu”, kazao je branilac.

Predsjedavajući Vijeća Zoran Božić rekao je Odbrani da provjeri sa svjedokom šta se desilo, te da će naredno ročište biti prije uobičajenih svaka dva mjeseca, kako se zakazuje zbog zdravstvenog stanja optuženog.

Kosorića optužnica tereti u svojstvu komandanta Vlaseničke brigade Vojske Republike Srpske za pomaganje u genocidu. Prema optužnici, pomagao je u realizaciji plana pogubljenja vojno sposobnih muškaraca i prisilnog premještanja žena i djece s područja Srebrenice.

Najčitanije
Saznajte više
Kunarac: Viđao ga povremeno u komandi u Velečevu
Na suđenju za zločine na području Foče, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavio je da je u ratu povremeno viđao optuženog Dragoljuba Kunarca kad bi dolazio u komandu u Velečevu.
Miljanović i ostali: Suđenje odgođeno zbog nedolaska optuženog Samardžije
Suđenje za zločine na području Bijeljine odgođeno je zbog nedolaska optuženog Milenka Samardžije.
Olović: Odvođenje očeva i sinova u Miljevini
Peulići i ostali: Udarao dok se ne umori
Vidoje Blagojević i ostali: Mrtva tijela kod Doma u Pilici