Nedjelja, 23 Februara 2025.
Sedmični pregled našeg najboljeg materijala
_
Newsletter
Prijavom potvrđujete da imate više od 16 godina i slažete se da povremeno primate promotivne ponude za programe koji podržavaju novinarstvo Detektor.ba. Možete se odjaviti ili prilagoditi svoje postavke u bilo kojem trenutku.

Hadžićev advokat Senad Dupovac kazao je da njegov klijent nema zaposlenje, te da zbog toga treba biti oslobođen obaveze plaćanja troškova suđenja.

“Hadžić ne radi, kao ni njegova supruga, a djeca mu idu u školu… U prvostepenom postupku sam tražio da mu se plaćaju dolasci na suđenje, i tada je Sudsko vijeće prihvatilo tu odluku… Moj branjenik ima 59 godina, ali još uvijek nema dovoljno staža za penziju, a pošto je radnik ‘Hidrogradnje’, već nekoliko godina nema primanja. Živi od toga da nekome cijepa drva ili kada ga kao radnika zaposle”, rekao je Dupovac.

Advokat je napomenuo i da je lično otišao u Kakanj po Hadžića da bi ga doveo na ovo ročište, jer optuženi za to nije imao sredstava.

“Predmet u kojem mu se sudilo i dalje traje. On je lično smanjio troškove priznanjem krivice i zato tražimo da bude oslobođen plaćanja”, kazao je Dupovac.

Hadžić se obratio Žalbenom vijeću i rekao da “nema nikakvih primanja”.

“Stanje u ‘Hidrogradnji’ zna i javnost i Vi, više godina nemam nikakvih primanja”, kazao je optuženi.

Žalbeno vijeće će odluku o troškovima postupka donijeti naknadno.

Početkom jula ove godine Sud BiH je osudio Hadžića na godinu zatvora zbog odlaska na ratište u Siriji. Sud je prihvatio sporazum kojim je Hadžić priznao da je u ljeto 2013. preko aerodroma u Istanbulu otputovao u Siriju, gdje je ratovao.

Hadžiću se, zajedno sa Enesom Mešićem, Mirzom Kapićem, Salkom Imamovićem, Ibrom Delićem, Jasminom Jašarevićem, Ademom Karamujom i Samirom Hadžalićem, sudilo za priključenje terorističkim organizacijama u Siriji. Postupak protiv njih i dalje je u toku.

Povezane vijesti
Saznajte više
Odluke o karantinima na ispitu zakonitosti
Krizni štabovi i institucije u Bosni i Hercegovini suočavaju se sa kritikama i optužbama za nepravilnosti kod određivanja karantina građanima koji su doputovali u državu iz inostranstva ili je cijelo njihovo naselje stavljeno u izolaciju.
Kako spriječiti negiranje genocida u Srebrenici – potrebe vs. stvarnost
Bosna i Hercegovina se približava 25. godišnjici srebreničkog genocida uz konstantno političko i institucionalno negiranje ovog zločina.