Utorak, 4 Marta 2025.
Sedmični pregled našeg najboljeg materijala
_
Newsletter
Prijavom potvrđujete da imate više od 16 godina i slažete se da povremeno primate promotivne ponude za programe koji podržavaju novinarstvo Detektor.ba. Možete se odjaviti ili prilagoditi svoje postavke u bilo kojem trenutku.

This post is also available in: English

Postupak je više puta odgađan zbog bolesti Martića, koji je optužen za zločin protiv ratnih zarobljenika počinjen na poručju Žepča.

Martić, nekadašnji pripadnik Hrvatskog vijeća obrane, optužen je da je u julu 1993. godine na području Žepča sprovodio grupu od desetak zarobljenih vojnika Armije BiH (ABiH) iz škole u Perkovićima prema borbenim linijama Hrvatskog vijeća obrane (HVO), te ih tjerao da pužu po blatu, udarao ih i ranio dvojicu zarobljenika.

Posljednji put su svjedoci na ovom suđenju saslušani u novembru prošle godine, a preostalo je da budu saslušana tri svjedoka Odbrane.

Odbrana je najavila da će optuženi narednog mjeseca biti podvrgnut zahtjevnim terapijama, pa je nastavak suđenja odgođen za 11. maj.

Povezane vijesti
Saznajte više
Tihić: Nisu vidjeli povrede na mladićima
U nastavku suđenja Dautu Tihiću pred Okružnim sudom u Bijeljini, svjedoci Odbrane izjavili su da na mladićima s područja Srebrenice nisu vidjeli povrede.
Pajić i ostali: Ne znaju za Dmitrovića kao upravnika
Svjedoci Odbrane na suđenju za zločine počinjene na području Bijeljine izjavili su da nemaju saznanja da je optuženi Petar Dmitrović bio upravnik logora u Batkoviću.
Mešinović i ostali: Višestruki prelomi
Dželetović: Od udaraca modar kao tinta
Marić: Optuženi smješten u bolnicu
Velagić Safet i Muhko: Za zločin u Bugojnu 13 godina zatvora