Apelaciono vijeće Suda BiH smanjilo je kaznu Dušku Jeviću na 32, a Mendeljevu Đuriću na 28 godina zatvora zbog pomaganja u genocidu počinjenom u julu 1995. u Srebrenici.
Tužilaštvo BiH zatražilo je ukidanje presude kojom su Neđo Ikonić i Goran Marković oslobođeni optužbi za genocid u Srebrenici počinjen u julu 1995. godine, dok su Odbrane Duška Jevića i Mendeljeva Đurića zatražili ukidanje dijela kojim su oni osuđeni za o
Muškarac koji je preživio strijeljanje u Kravici u julu 1995. godine, posvjedočio je kako se nakon višesatne pucnjave uspio izvući navlačeći mrtva tijela na sebe.
Za dvije godine suđenja, Tužilaštvo BiH je pokušalo dokazati da su Duško Jević, Mendeljev Đurić, Goran Marković i Neđo Ikonić počinili genocid učestvujući u prisilnom preseljenju bošnjačkog stanovništva i ubistvu više od 1.000 muškaraca u Kravici, dok Odbrana smatra da su obavljali legitimne policijske poslove.
Iznoseći žalbe na prvostepenu presudu kojom su Ljubiša Vranješ i Mladen Milić osuđeni na po deset godina zatvora za zločin u Kotor-Varoši, Tužilaštvo BiH zatražilo je od Apelacionog vijeća Suda BiH da optuženima izrekne veću kaznu, dok je Odbrana zatražil
U nastavku suđenja četvorici optuženih za genocid u Srebrenici, zaštićena svjedokinja je ispričala kako je istražitelj Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) prijetio njenom suprugu i tražio od njega da svjedoči.
Na suđenju četvorici optuženih za genocid u Srebrenici, svjedokinja Odbrane je izjavila da je drugooptuženi Mendeljev Đurić zvani Mane dolazio u Bijeljinu nakon 12. jula 1995.
Na suđenju četvorici optuženih za genocid u Srebrenici, u dokaze su uvrštene izjave koje su trojica optuženih dala u istrazi i u kojima su naveli da su u julu 1995. godine bili angažovani u Potočarima za vrijeme evakuacije stanovništva, a da nisu znali za
Na suđenju četvorici optuženih za genocid u Srebrenici, svjedok Tužilaštva BiH ispričao je kako je prilikom pretresa terena u blizini Konjević Polja bio zarobljen i jedan dječak, koji se nije vratio nakon što je odveden po naređenju.