Srijeda, 6 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.


Tužilaštvo Bosne i Hercegovine. Foto: BIRN BiH

Prema navodima optužnice, Miskin se tereti da je u svojstvu pripadnika Nevesinjske brigade Vojske Republike Srpske (VRS) počinio silovanje i seksualno zlostavljanje žrtve bošnjačke nacionalnosti.

“Tereti se da je za vrijeme rata u BiH i oružanog sukoba prisilio žensku osobu na seksualni odnos čime je počinio ratni zločin protiv civilnog stanovništva”, saopšteno je iz Tužilaštva BiH.

Najčitanije
Saznajte više
Jasminka Knežević sa advokatom Damirom Beglerovićem ispred Posebnog odjela Vrhovnog suda Federacije BiH. Foto: Detektor
Jasminka Knežević: Nije mogao biti izuzet sadržaj telefona optužene
Na suđenju suspendovanoj tužiteljici sarajevskog Kantonalnog tužilaštva Jasminki Knežević za odavanje službene tajne, vještak Optužbe kazao je da nije mogao obaviti vještačenje telefona optužene, jer nije bilo mogućnosti za otkrivanje lozinke.
Ilustracija. Foto: Detektor/Adela Mujezinović
Lažni SMS-ovi u ime IDDEEA-e razotkrivaju rupe u digitalnoj sigurnosti BiH
Masovna kampanja lažnih poruka o saobraćajnim prekršajima, koje zloupotrebljavaju ime Agencije za identifikacijske dokumente, evidenciju i razmjenu podataka Bosne i Hercegovine (IDDEEA), nije samo pokušaj prevare građana, već i pokazatelj ozbiljnih sistemskih slabosti — od nepostojanja državnog CERT-a do neuređenog digitalnog prostora koji olakšava sve sofisticiranije cyber napade.