U nastavku suđenja za zločin počinjen na području Zvornika, svjedok Odbrane je kazao da optuženog Radeta Grujića nije vidio u selu Liplje i da je rečeno da je otišao u Srbiju.
U vrijeme obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, žene uključene u prekogranični aktivizam za podršku preživjelim žrtvama seksualnog nasilja povezanog s ratom objašnjavaju zašto su solidarnost i međusobno povjerenje od vitalnog značaja za prevazilaženje nacionalističkih narativa i postizanje trajnog mira.
Na suđenju za zločine na području Zvornika, svjedok Odbrane izjavio je da je optuženi Rade Grujić u maju 1992. otišao u Srbiju zbog problema koje je imao s dobrovoljcima.
Statusna konferencija u postupku za zločin protiv čovječnosti počinjen na području Foče nije održana jer optuženi Ranko Radulović nije došao u Sud Bosne i Hercegovine.
Odbrana Stojana Petrovića je u završnoj riječi zatražila oslobađajuću presudu, smatrajući da nije dokazano da je počinio silovanje na području Brčkog i da je Tužilaštvo BiH optužnicu zasnovalo samo na iskazu oštećene. Izricanje prvostepene presude zakazano je za 20. decembar na Državnom sudu.
U postupku protiv Andrije Bjeloševića, optuženog za zločine u Derventi, Vijeće Suda Bosne i Hercegovine donijelo je odluku da se po prijedlogu Odbrane ponovo vještači zdravstveno stanje zaštićene svjedokinje AB-1.
Na suđenju za zločine počinjene na području Zvornika, svjedok Odbrane izjavio je da je optuženi Rade Grujić u maju 1992. pobjegao s tog područja zbog problema s “Bijelim orlovima” i da se vratio poslije mjesec dana.
Suđenje Borislavu Gligoreviću za višestruko silovanje na području Zvornika 1992. godine, nastavljeno je saslušanjem svjedokinje A-2 bez prisustva javnosti.
U završnoj riječi Tužilaštvo Bosne i Hercegovine zatražilo je da Sud oglasi krivim Stojana Petrovića, optuženog za silovanje u Brčkom, i izrekne mu zakonom predviđenu kaznu.