Četvrtak, 14 augusta 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Tužilac Ivan Matešić u odgovoru na dokaze Odbrane uložio je izvještaj Vojnobezbjednosne agencije Srbije, kojim nastoji pobiti navode u vezi s kretanjem optuženog i nedozvoljene trgovine.

Kao dokaz je uložio i optužnicu tužilaštva iz Srbije koja Cvetkovića tereti za nedozvoljen prelazak granice i krijumčarenje ljudima, te potjernicu iz 2016. godine.

Odbrana je kao posljednji materijalni dokaz uložila akt iz poreske službe iz Srbije, koji, kako je rekao branilac Dejan Bogdanović, pokazuje da optuženi nije imao firmu koja se bavila naftom. Tužilac je prigovorio na relevantnost ovog dokaza.

Tužilaštvo BiH tereti Cvetkovića za silovanje počinjeno u junu 1992. u Bratuncu. Optužen je i da je dva lica ubio, a jedno tukao u maju 1992. u Sasama (opština Srebrenica).

Završne riječi Tužilaštva BiH zakazane su za 13. februar.

 

Najčitanije
Saznajte više
Miljanović i ostali: U stanici se neslužbeno pričalo o ubistvu tri porodice
Na suđenju za zločine u Bijeljini, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine je kazao kako je od načelnika saznao za ubistvo tri porodice bošnjačke nacionalnosti te da se u zgradi Stanice javne bezbjednosti (SJB) neslužbeno pričalo o tome.
Bužimkić i ostali: Zarobljenik ležao mrtav pred kućom u Pištalinama
Na suđenju za zločine u Bosanskoj Krupi, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavio je da je jedan zarobljenik ležao mrtav ispred kuće u Pištalinama i da je vidio povrede na drugima.
Šatara i ostali: Privedeni bio zavezan lisicama za radijator