Subota, 7 juna 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Nives Abdagić, sutkinja Općinskog suda u Sarajevu, kazala je da je Mektić jučer zatražio da se ročište odgodi zbog neodloživih obaveza.

“Zatražio je od Suda da se ročište odgodi jer hitno mora prisustvovati sjednici Odbora za unutrašnju politiku, što nije mogao odgoditi. Tuženi je dostavio prateće dokaze, te se podnesak uručuje opunomoćeniku tužiteljice”, rekla je Abdagić.

Ona je istaknula da se Mektić u dosadašnjem toku postupka uredno odazivao na sva ročišta i dostavio valjane dokaze, te će Sud dozvoliti kraću odgodu. Naglasila je da je o odgodi obaviještena i svjedokinja – vršiteljica dužnosti glavne tužiteljice Tužilaštva BiH Gordana Tadić.

Nastavak suđenja odgođen je za 9. mart, kada je planirano saslušanje Tadić i iznošenje završnih riječi.

    Najčitanije
    Saznajte više
    Beograd: Husein Mujanović osuđen na deset godina zatvora
    Sud u Beogradu osudio je Huseina Mujanovića na deset godina zatvora zbog premlaćivanja Srba u zatvoru kojeg je prema optužnici tokom rata vodila Armija Bosne i Hercegovine (ABiH) u blizini Sarajeva.
    Vještačenje o finansijskim gubicima ribnjaka Ramiza Halilovića
    Na ročištu po tužbi Ramiza Halilovića protiv Bosne i Hercegovine, vještakinja ekonomske struke zaključila je da je njegova firma bila u gubitku 143.000 konvertibilnih maraka (KM) u periodu od 2013. do 2018. godine.