Nedjelja, 23 Februara 2025.
Sedmični pregled našeg najboljeg materijala
_
Newsletter
Prijavom potvrđujete da imate više od 16 godina i slažete se da povremeno primate promotivne ponude za programe koji podržavaju novinarstvo Detektor.ba. Možete se odjaviti ili prilagoditi svoje postavke u bilo kojem trenutku.

Odluka Disciplinske komisije je izrečena na osnovu sporazuma koji je postigao tadašnji glavni disciplinski tužilac Arben Murtezić sa tužiocem Čamparom.

Čampara je bio predmet disciplinskog postupka zbog kontakta sa svjedokinjom Azrom Sarić u potupku protiv Fahrudina Radončića i ostalih, koji je u toku pred Sudom BiH.

Tužilac Čampara je prekršio dužnost ili doveo u pitanje povjerenje javnosti u nepristrasnost i kredibilitet Tužilaštva.

Povezane vijesti
Saznajte više
Odluke o karantinima na ispitu zakonitosti
Krizni štabovi i institucije u Bosni i Hercegovini suočavaju se sa kritikama i optužbama za nepravilnosti kod određivanja karantina građanima koji su doputovali u državu iz inostranstva ili je cijelo njihovo naselje stavljeno u izolaciju.
Kako spriječiti negiranje genocida u Srebrenici – potrebe vs. stvarnost
Bosna i Hercegovina se približava 25. godišnjici srebreničkog genocida uz konstantno političko i institucionalno negiranje ovog zločina.