Petak, 27 februara 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Mrđi je produžen pritvor zbog bojazni da bi u slučaju puštanja na slobodu uništio ili sakrio dokaze te uticao na svjedoke i saučesnike.

Odlukom Suda BiH, pritvor Goranu Mrđi je produžen za najduže tri godine.

Istom odlukom Državni sud odbio je produžiti pritvor Miloradu Mrđi, i pustio ga na slobodu uz mjere zabrane kućnog pritvora, te zabrane putovanja i sastajanja sa svjedocima Tužilaštva BiH.

Goran i Milorad Mrđa su osumnjičeni skupa s Miletom Kokotom i Rankom Mrđom za zločine nad civilima počinjene 1992. godine u Sanskom Mostu. Kokot i Ranko Mrđa se brane sa slobode.

Tužilaštvo BiH je 20. januara podiglo optužnicu protiv ove četvorice bivših pripadnika Šeste sanske pješadijske brigade VRS-a, kojima se na teret stavlja da su od ljeta 1992. do jeseni 1994. godine na širem području Sanskog Mosta učestvovali u zločinima nad žrtvama bošnjačke nacionalnosti, uključujući ubistva, silovanja, premlaćivanja, pljačkanja i druga psihička i fizička zlostavljanja.

Najčitanije
Saznajte više
Osnovni sud u Banja Luci
Zatraženo sankcionisanje sad već penzionisane sutkinje iz Banjaluke
U disciplinskom postupku protiv sutkinje Osnovnog suda u Banjaluci Munevere Huseinbašić zbog nedostavljanja izvještaja o imovini uloženi su materijalni dokazi.
Potvrđene tri i po godine zatvora za zločine nad civilima u Derventi
Vrhovni sud Republike Srpske potvrdio je prvostepenu presudu Okružnog suda u Doboju kojom je Dejan Tošić, nekadašnji pripadnik Hrvatskog vijeća obrane (HVO), osuđen na tri i po godine zatvora za zločine u Derventi.
Direktor GRAS-a nije među 50 saslušanih u istrazi tramvajske nesreće