Sud Bosne i Hercegovine je prvostepenom presudom oslobodio optužbi Borislava Paravca, Andriju Bjeloševića i Milana Savića za zločin protiv čovječnosti na području Doboja i Teslića.
Iako zakazano za danas, ročište na kojem će se izreći presuda Borislavu Paravcu, Andriji Bjeloševiću i Milanu Saviću, optuženima za zločine u Doboju i Tesliću, prolongirano je za 6. august.
Odbrana Andrije Bjeloševića, optuženog za zločine u Doboju, kazala je, iznoseći završnu riječ, da Tužilaštvo nije uspjelo dokazati da je kao načelnik Centra službe bezbjednosti (CSB) Doboj bio dio udruženog zločinačkog poduhvata protiv bošnjačkog i hrvatskog stanovništva.
Odbrana Borislava Paravca, nekadašnjeg predsjednika Kriznog štaba u Doboju, zatražila je oslobađajuću presudu, uz ocjenu da nisu dokazane optužbe protiv njega.
Na suđenju za zločine počinjene na području Doboja i Teslića, Odbrane Andrije Bjeloševića i Milana Savića uložile su materijalne dokaze, nakon čega je dogovoreno da naredne sedmice Tužilaštvo Bosne i Hercegovine iznese završnu riječ.
Na suđenju za zločine počinjene na području Doboja i Teslića, Sud Bosne i Hercegovine je naložio Državnom tužilaštvu da se u pisanoj formi izjasni o prijedlogu materijalnih dokaza Odbrane Andrije Bjeloševića.
Andrija Bjelošević, optuženi za zločine na području Doboja, tokom unakrsnog ispitivanja izjavio je da mu je poznato da je bilo zatvaranja lica svih nacionalnosti, ne samo nesrba.
Na suđenju za zločine u Doboju, optuženi Andrija Bjelošević je izjavio da policija u proljeće 1992. nije učestvovala u borbenim dejstvima u Grapskoj, Ševarlijama i Potočanima.
U nastavku svjedočenja u svoju korist, optuženi Andrija Bjelošević ispričao je kakve je naredbe izdavao o ustrojavanju Centra službi bezbjednosti (CSB) u Doboju, kao i o otežanom rješavanju krivičnih djela zbog velikog broja izbjeglica i kretanja stanovništva tokom 1992. godine.