Srijeda, 18 februara 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Vijeće je prihvatilo zahtjev svjedoka da njegov iskaz kao i lični podaci ne budu javno objavljeni zbog razloga koje je iznio.

Samardžija je optužen u svojstvu člana komande Specijalnog odreda milicije CSB-a Banja Luka da je bio dio udruženog zločinačkog poduhvata čiji je cilj bilo trajno uklanjanje bošnjačkog i hrvatskog stanovništva s područja Kotor-Varoši.

Prema rasporedu Suda BiH, nastavak suđenja je 14. aprila.

Najčitanije
Saznajte više
Olović: Počelo suđenje za zločine u Foči
Čitanjem optužnice i izlaganjam uvodne riječi Tužilaštva Bosne i Hercegovine, počelo je suđenje Mići Oloviću za zločin protiv čovječnosti na području Foče tokom 1992. godine.
Ganić i ostali: Promjene u sastavu Sudskog vijeća
Suđenje za zločine u sarajevskoj Dobrovoljačkoj ulici bit će nastavljeno s novom predsjedavajućom i novim članom Sudskog vijeća.
Kevac: U Biljanima ubijen otac od 81 godinu
Spasojević i ostali: Spojeni predmeti za zločine u Zvorniku
Miljanović i ostali: Tijela na Drini