Ponedjeljak, 18 augusta 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Iz Suda su naveli da je pritvor, po prijedlogu Tužilaštva, određen zbog opasnosti od bjekstva, uticanja na svjedoke i ponavljanja krivičnog djela, i može trajati do 28. aprila ili nove sudske odluke.

Ranije su iz Federalne uprave policije (FUP) saopštili da su pod nadzorom Tužilaštva BiH, uz asistenciju Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona i Obavještajno-sigurnosne agencije BiH, identifikovali lice A.Z. iz Konjica, koje je prijetilo da će za Bajram u džamiji u Konjicu napraviti masakr.

Za Detektor su iz FUP-a potvrdili da su prijetnje upućene putem interneta.

 

Najčitanije
Saznajte više
Dokumentarni film Detektora “Sanjam ih” danas premijerno na SFF-u
Dokumentarni film novinarke Detektora Azre Husarić Omerović o bivšem logorašu iz Prijedora premijerno će biti prikazan danas u programu “BH Film” na 31. Sarajevo Film Festivalu.
Lunapark, zabava i lik Ratka Mladića na vašaru u Bratuncu
Na štandu tradicionalnog Vašara “Makaveji” u organizaciji Opštine Bratunac, istaknuta je zastava s likom Ratka Mladića, osuđenog ratnog zločinca, iako je, kako tvrde sagovornici Detektora, policija bila u blizini.
Osuđeni za zločine nad zarobljenicima u Goraždu traži odgodu zatvora