Četvrtak, 5 februara 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Tim ljekara iz Banjaluke prezentovao je na statusnoj konferenciji nalaz u kojem su konstatovali oboljenja optuženog i trenutno stanje.

“On je u fazi liječenja…” rekao je doktor Zoran Aleksić, koji je s kolegama Željkom Živanovićem i Zdenkom Gojković sačinio nalaz.

Postupak protiv Ninkovića razdvojen je u julu 2021. zbog bolesti. On je optužen u svojstvu člana Kriznog štaba Srpske opštine Doboj za progon civilnog bošnjačkog i hrvatskog stanovništva na području Doboja i Teslića od maja 1992. do kraja 1993. godine.

Od 2016. suđeno mu je s Borislavom Paravcem, Andrijom Bjeloševićem i Milanom Savićem, koji su u međuvremenu prvostepenom presudom oslobođeni optužbi.

Najčitanije
Saznajte više
Mlaćo i Cikotić: Čuo da nije dozvolio prevoz zarobljenika u Zenicu
Na suđenju za zločine u Bugojnu, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine potvrdio je da je bio zatvaran i zlostavljan na više lokacija, te vođen na prinudne radove.
Dudaković nije sposoban za suđenje zbog bolesti
Vještaci medicinske struke zaključili su da Atif Dudaković, koji je optužen za zločine na području više krajiških opština, nije sposoban za suđenje zbog zdravstvenih razloga.
Muhamed Ibrahimović: “Svi ćete doći na red”
Lučarević: Divan čovjek sa autoritetom
Peulić i ostali: Materijalni dokazi o svojstvu optuženih
Bužimkić i ostali: Vidio da Nesimović puca u zarobljenike