Petak, 21 augusta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Zvornik. Foto: BIRN BiH

Osim iskaza, Sudsko vijeće je zabranilo da se u javnosti objavi ime i prezime saslušanih svjedoka.

Čvorić se tereti da je u svojstvu rezervnog policajca Stanice javne bezbjednosti Zvornik, krajem jula 1992. godine, kao čuvar u zatvoru u objektu FK “Divič”, naoružan, nasilno izveo ženu bošnjačke nacionalnosti, nad kojom je – oružjem i uz prijetnju za život – počinio silovanje u obližnjem objektu.

Suđenje se nastavlja 30. januara.

 

Najčitanije
Saznajte više
Petar Đurić (lijevo) i Davor Peulić (desno) ispred zgrade Suda BiH. Foto: Detektor
Peulići i Đurić: Vještak pojasnio zdravstveno stanje svjedoka
U nastavku suđenja za zločine u Skender-Vakufu i Travniku, vještak je iznio dodatna pojašnjenja u vezi s dva svjedoka za koje je ranije ocijenio da nisu sposobni da svjedoče.
Spasojević i ostali: Molila Panića u Bijelom Potoku da joj spasi sinove
Na suđenju za zločine na području Zvornika, Tužilaštvo Bosne i Hercegovine pročitalo je iskaz preminule svjedokinje koja je izjavila da je 1992. u Bijelom Potoku molila Petka Panića da spasi njene sinove, koji su bili odvojeni na kamione.
Danko Kajkut: Aktivnosti specijalaca u Kotor-Varoši