Petak, 22 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Mjesto ekshumacije u Mostaru. Foto: Tužilaštvo BiH

“Nakon izvršene ekshumacije, pronađeni dijelovi skeleta su prebačeni u prostorije Gradskog groblja Sutina, gdje će uslijediti kriminalističko-tehnička i sudsko-medicinska obrada, kao i izuzimanje koštanih uzoraka kako bi se putem DNK analize utvrdio identitet žrtava”, saopćeno je iz Instituta.

Posmrtni ostaci jedne žrtve dijelom su izgorjeli, ali će se moći izuzeti uzorak DNK, kazala je za Balkansku istraživačku mrežu Bosne i Hercegovine (BIRN BiH) Emza Fazlić, glasnogovornica INO-a BiH.

Ekshumacijom je rukovodilo Tužilaštvo BiH, a izvršena je po nalogu Suda Bosne i Hercegovine.

Najčitanije
Saznajte više
FUP uhapsio muškarca koji je prijetio masovnim ubistvima
Službenici Federalne uprave policije uhapsili su u Sarajevu osobu osumnjičenu za upućivanje prijetnji masovnim ubistvima.
Zgrada Suda Bosne i Hercegovine. Foto: Detektor
Naredne sedmice izricanje presude za zločine u Čajniču
Apelaciono odjeljenje Suda BiH sljedeće sedmice izreći će presudu Ramizu Durakoviću, nekadašnjem komandantu 43. drinske brigade koji se tereti za zločine na području Čajniča.

Srbija ignoriše haškog eksperta ze Šešeljev predmet
U Srebrenici ekshumirani posmrtni ostaci jedne osobe zamotani u deku