Na suđenju Juri Kordiću i ostalima, vještak Odbrane je izjavio da optuženi Nedžad Tinjak tokom 1993. godine nije bio sposoban za obavljanje vojne dužnosti kada je zbog ranjavanja odlazio na kontrolne preglede.
U nastavku ekshumacije na području mjesta Međine u Mostaru, pronađeno je još pet posmrtnih ostataka žrtava iz posljednjeg rata. Na ovom lokalitetu do sada je pronađeno najmanje osam posmrtnih ostataka, potvrđeno je iz Instituta za nestale osobe u Bosni i Hercegovini (INO BiH).
Na lokalitetu Međine u Mostaru realizuje se proces ekshumacije nekoliko posmrtnih ostataka žrtava iz posljednjeg rata, saopćeno je iz Tužilaštva Bosne i Hercegovine.
Odbrane optuženih za zločine počinjene na području Mostara izvođenje svojih dokaza planirale su za 25. april, odlučeno je na statusnoj konferenciji pred sudom Bosne i Hercegovine.
Trideset godina nakon početka rata i opsade Sarajeva, novinari i urednici koji su izvještavali o događajima u proljeće 1992. godine govore za program Balkanske istraživačke mreže Bosne i Hercegovine (BIRN BiH) o širenju mržnje kojoj su svjedočili i kako ona vremenom sve gore utiče na građane.
Svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavio je da su ga u logoru “Vojno” kod Mostara pretukli optuženi Jure Kordić, kao i Mario Mihalj i Emir Brekalo.
Srećko Stević i Slavica Slavić pronašli su samo nekoliko kostiju članova svoje porodice koji su stradali u junu 1992. godine na Buni kod Mostara ili u okolini i odlučili su da ih dostojno sahrane. Tuga ne prestaje ni 30 godina nakon, ali je nada da će odgovorni za njihovu smrt biti procesuirani sve manja.
Goran Dragojević, Zijad Bačić, Stanislav Krezić i Emir Hajdarević iskusili su, na različitim stranama, tokom rata zarobljeništvo, ranjavanje, stradanje i gubitak članova porodice, a danas su prijatelji koji su svoje lične priče u svrhu promovisanja suživota i mira podijelili u okviru događaja “Moja priča – od žrtava rata do heroja mira”, koji je u Sarajevu održan pod okriljem USAID-ovog projekta PRO-Budućnost.
Posmrtni ostaci tri žrtve proteklog rata ekshumirani su na lokalitetu Miljkovići u Mostaru. Prema informacijama Instituta za nestale osobe Bosne i Hercegovine (INO BiH), pretpostavlja se da se radi o posmrtnim ostacima žrtava bošnjačke nacionalnosti koje su na tom području nestale 1993. godine.
Državno tužilaštvo je na ročištu pred Sudom Bosne i Hercegovine zatražilo produženje mjera Zdravku Kandiću i drugima, a optuženi su za zločine počinjene u ljeto 1992. godine u mjestu Zijemlje, između Nevesinja i Mostara.