Ni poslije sedam mjeseci nije počelo suđenje Slavici Injac
Sud BiH je prije sedam mjeseci donio odluku da se suđenje Slavici Injac prebaci u Banjaluku, ali još uvijek nije održano ni statusno ročište.
U rasporedu suđenja banjalučkog Okružnog suda navedeno je da se pretpretresno ročište na suđenju Injčevoj trebalo održati danas i da je predsjednik Sudskog vijeća u ovom predmetu sudija Branimir Jukić, ali ročišta nije bilo.
Razlog nije pojašnjen, a u Republičkom tužilaštvu je rečeno da zvaničan termin nije ni zakazan za danas.
Prvo ročište Slavici Injac u Banjaluci bilo je zakazano za 27. februar ove godine, ali ni tada nije održano, uz objašnjenje da u Tužilaštvo RS-a još uvijek nije stigla optužnica iz Tužilaštva BiH, te da su je dobili tek 15. marta, punih pet mjeseci nakon odluke o prebacivanju predmeta.
Tužilaštvo BiH je optužnicu u predmetu “Bobar banka” podiglo u martu 2017. godine i njom je obuhvaćeno 16 osoba. Na teret im je stavljeno da su djelovali kao organizovana grupa koja je finansijskim kriminalom i raznim zloupotrebama načinila štetu od 122,5 miliona konvertibilnih maraka (KM) i dovela do propasti “Bobar banke”.
Slavica Injac je optužena da je od jula 2009. godine imala saznanja da je “Bobar banka” u velikoj mjeri izložena kreditnom riziku prema grupi povezanih lica, jer je imala uvid u zapisnik o kontroli poslovanja ove banke, kao i da nije ništa preduzela iako je bila dužna da reaguje kao direktor Agencije za bankarstvo RS-a.
U ovom predmetu, u kojem se suđenje odvija pred Sudom BiH, optuženi su i Darko Jeremić, Petar Cacanović, Ana Mirosavljević, Dragan Radumilo, Sonja Kurtuma, Saša Tomić, Batrić Đurišić, Zdravko Dubov, Igor Prodanović, Snežana Vujinić, Dragica Tomić, Goran Ignjatović, Pajo Panić, Drago Đukanović i Jefo Bošković.
Vijeće Suda BiH je izdvojilo predmet protiv Slavice Injac u odnosu na ostale optužene, a njen predmet je 30. oktobra 2018. godine prebačen na Okružni sud Banjaluka.