Osim knjižica, Odbrana je uložila i ugovore o štednji, potom one o kupoprodaji ovjerene kod notara, zatim ugovore o autorskim djelima potpisane s nekom od firmi i društava gdje je Čaušević bio angažovan u odborima.
Uložena je potvrda UIO-a o primanjima, naknadama za odvojeni život, dnevnicama, kao i potvrda Vanjskotrgovinske komore o ostvarenim primanjima za period od 2004. do 2011. godine.
U odnosu na tačku optužnice koja Čauševića tereti za zloupotrebu položaja, Odbrana je uložila odluku Upravnog odbora UIO-a o izboru “Grafotiska” kao najboljeg ponuđača za štampanje poreskih markica, potom mišljenje Pravobranilaštva da se firmi “Glas srpski – Grafika” isplati 200.000 konvertibilnih maraka (KM) po vansudskom poravnanju, kao i sporazum o poravnanju koji je, prema braniocu Suadu Sultaniću, potpisao Čauševićev pomoćnik Hajro Lagumdžija.
Odbrana je u odnosu na Lagumdžiju uložila rješenje o njegovom postavljanju na mjesto pomoćnika direktora UIO-a, ovlaštenja koja mu je dao Čaušević, te saglasnost optuženog za pojačanje mjera pri uvozu tekstila, kao i rješenja o registraciji firmi “Eko-San”, “Janus”, “Obitex” i “KS Obitex”.
Predočen je izvod iz krivične evidencije za Sedineta Karića, kao i fotografije Čauševićevog stana u Sarajevu, za koje je branilac Sultanić rekao da ih Karić nije prepoznao.
Tužilaštvo je najavilo da će se o materijalnim dokazima Odbrane izjasniti na narednom ročištu.
Optužnica tereti Čauševića za zloupotrebu položaja, pranje novca i primanje dara, a Anesa Sadikovića za davanje dara pri uvozu tekstila. S njima je bio optužen i Sedinet Karić, koji je po sporazumu osuđen na godinu zatvora.
Čauševiću se stavlja na teret i da je, nakon tendera za vršenje usluga štampanja poreskih markica na vrijednosnom papiru sa zaštitom, prekoračio svoja ovlaštenja i pravnom licu “Glas srpski – Grafika a.d. Banja Luka” pribavio protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 200.000 KM.
Nastavak suđenja je 27. juna.