Nedjelja, 23 augusta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

“Svjedok koji je planiran za danas nije pristupio. Nemamo uslove za održavanje pretresa”, kazao je predsjedavajući Sudskog vijeća Staniša Gluhajić.

Tužilaštvo BiH tereti Aćimovića da je, kao komandant Drugog bataljona Zvorničke brigade Vojske Republike Srpske (VRS), u julu 1995. postupao po naredbi komande ove brigade i Glavnog štaba VRS-a da se Srebreničani iz škole u Roćeviću, s povezima na očima i zavezanih ruku, odvedu na lokaciju koju je sam izabrao – šljunkaru na obali rijeke Drine u Kozluku, gdje su ubijeni.

Naredno suđenje zakazano je za 12. maj.

Najčitanije
Saznajte više
Petar Đurić (lijevo) i Davor Peulić (desno) ispred zgrade Suda BiH. Foto: Detektor
Peulići i Đurić: Vještak pojasnio zdravstveno stanje svjedoka
U nastavku suđenja za zločine u Skender-Vakufu i Travniku, vještak je iznio dodatna pojašnjenja u vezi s dva svjedoka za koje je ranije ocijenio da nisu sposobni da svjedoče.
Spasojević i ostali: Molila Panića u Bijelom Potoku da joj spasi sinove
Na suđenju za zločine na području Zvornika, Tužilaštvo Bosne i Hercegovine pročitalo je iskaz preminule svjedokinje koja je izjavila da je 1992. u Bijelom Potoku molila Petka Panića da spasi njene sinove, koji su bili odvojeni na kamione.
Danko Kajkut: Aktivnosti specijalaca u Kotor-Varoši