Četvrtak, 18 juna 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Kukavica je drugostepenom presudom u decembru 2013. proglašen krivim da je, kao komandir obezbjeđenja, počinio zločine protiv ratnih zarobljenika u logoru formiranom na stadionu “Iskre” u Bugojnu.

Trećestepeno vijeće je odbacilo žalbu koju je Odbrana uložila na ovu presudu.

Kukavica je imao pravo da se žali na ovu presudu jer je bio oslobođen u prvostepenom postupku, koji je počeo u februaru 2008. godine.

Odluka trećestepenog vijeća je konačna.

Najčitanije
Saznajte više
Digital Security HUB u Sarajevu – mjesto za jačanje cyber sigurnosti
Na Fakultetu za kriminalistiku, kriminologiju i sigurnosne studije Univerziteta u Sarajevu otvoren je Digital Security HUB, nova strateška platforma za jačanje cyber sigurnosti i unapređenje saradnje koja će služiti širenju znanja, istraživanja, praktičnih simulacija i dijaloga u oblasti sigurnosti.
BIRN BiH/Detektor zapošljava snimatelja/ snimateljku
BIRN BiH/Detektor traži novog kolegu ili koleginicu za poziciju snimatelja/ke za rad na reportažnim, istraživačkim, informativnim i dokumentarnim formatima.
Nova krivična prijava protiv Damira Došena
Evropski put BiH blokiran političkim sukobima i izostankom reformi