Petak, 29 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Vlačić je, kao pripadnik Vojne policije pri Birčanskoj brigadi Vojske Republike Srpske (VRS), optužen za ubistva i nečovječno postupanje prema zatočenim u objektu “Lovac”.

Prema optužnici, on je iz ćelija izveo trojicu zatočenih civila, koje je potom tukao sve dok žrtve nisu preminule.

Nakon toga je, kako stoji u optužnici, naredio jednom zatočeniku da njihova tijela odnese u ćelije i zaprijetio mu da nikome ne smije govoriti šta se desilo.

Suđenje Vlačiću će početi u narednom periodu.

Najčitanije
Saznajte više
Osuđeni ratni zločinac na društvenim mrežama negira bijele trake u Prijedoru i vrijeđa Bošnjake
U komentarima na društvenoj mreži Facebook, osuđeni za ratne zločine Damir Došen vrijeđao je žrtve u Prijedoru pogrdnim imenima i negirao da su u tom gradu postojale bijele trake, dok iz udruženja logoraša navode da nije prvi koji negira zločine.
Univerzitet u Istočnom Sarajevu nabavlja službeno vozilo za skoro 100.000 KM
Univerzitet u Istočnom Sarajevu objavio je tender za nabavku motornog vozila za potrebe Rektorata Univerziteta procijenjene vrijednosti od 85.000 KM bez PDV-a, s jasno opisanim specifikacijama, na osnovu kojih se može zaključiti da se radi o jednoj vrsti automobila.