Srijeda, 8 aprila 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

“Sud BiH je dobio obavijest iz Kazneno-popravnog zavoda u Busovači da je Osmić 28. aprila 2014. pušten na uslovni otpust”, navedeno je iz Suda.

Osmiću trogodišnja kazna zatvora ističe 7. oktobra.

Osmić je osuđen za fizičko i psihičko zlostavljanje zarobljenih pripadnika Hrvatskog vijeća obrane (HVO) koji su bili zatvoreni u garaži u selu Donjići, Marksističkom centru i prostorijama “BH Banke”.  

Najčitanije
Saznajte više
Sudija iz Goražda negira da je imao nedolične komentare u sudnici
Nisad Ahmetović, sudija Općinskog suda u Goraždu je tokom svjedočenja u discipliskom postupku koji je pokrenut protiv njega izjavio da u predmetu nasilja u porodici nije imao nedolične komentare prema prisutnima u sudnici, za razliku od svjedokinja koje su navele da je bio neljubazan.
Oslobođeni za zločine u Zaklopači traži naknadu od BiH
Radomir Pantić, koji je pravosnažno oslobođen optužbi za zločine u Zaklopači, tužio je Bosnu i Hercegovinu radi naknade štete te potražuje oko 17.000 KM zbog mjera zabrane koje su mu bile određene u tom predmetu.
Miroslav Kraljević negirao krivnju za veličanje ratnih zločinaca
Optužnica zbog zloupotrebe položaja u “Vitezitu”