Na suđenju za zločin na području Konjica, vještak Odbrane je objasnio ulogu optuženog u Armiji Bosne i Hercegovine i rekao da obavještajno obezbjeđenje nije nadležno za provođenje kriminalističke istrage.
Kantonalno tužilaštvo Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK) još uvijek provodi predistražne radnje i provjere u vezi s poplavama koje su u oktobru pogodile općine Jablanicu i Konjic.
U nastavku suđenja za zločin na području Konjica, optuženi Enes Jahić, svjedočeći u svoju korist, negirao je da je počinio djelo koje mu se stavlja na teret.
Kemal Mrndžić osuđen je u Bostonu u Sjedinjenim Američkim Državama za prikrivanje učešća u progonu srpskih zarobljenika u logoru “Čelebići” kod Konjica, kao i za lažne tvrdnje kako bi u konačnici postao državljanin SAD-a.
Ulaganjem materijalnih dokaza, Tužilaštvo Bosne i Hercegovine okončalo je dokazni postupak protiv Enesa Jahića, optuženog za zločin na području Konjica.
Kantonalno tužilaštvo Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK) formiralo je predmet nakon poplava koje su pogodile ovaj kanton, a usljed kojih je, prema informacijama mostarske policije, poginuo 16 osoba, te provjeravaju navode da li postoji uloga ljudskog faktora.
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine donijelo je naredbu o nesprovođenju istrage za zločin koji se 12. jula 1992. dogodio na regionalnom putu Repovci – Bradina kada je ubijeno devet pripadnika Armije BiH, dok pravosuđe u Hercegovačko-neretvanskom kantonu (HNK) ima evidentiran predmet protiv nepoznatih počinilaca.
Na suđenju za zločine na području Konjica, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako je u maju 1992. odvezao zarobljene muškarce iz Bradine u Čelebiće.
Svjedokinja Državnog tužilaštva ispričala je na ročištu za zločine na području Konjica da je tokom napada na Bradinu pobjegla s djecom u kuću Josipa Zovke, iz koje je odvedena na ispitivanje u mjesni ured u centru Bradine, gdje je pretučena.
Iako su naišli na zatvorena vrata nekadašnjih mjesta zatočenja Heliodroma u Mostaru i Muzeja u Jablanici, bivši logoraši i mirovni aktivisti tokom dvodnevne mirovne akcije Centra za nenasilje Sarajevo-Beograd (CNA) posjetili su i obilježili mjesta zatočenja u Hercegovini te, uz razumijevanje međusobne patnje, poručili da se zločini ne smiju ponoviti ni zaboraviti.