Subota, 2 maja 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

“U namjeri da ozbiljno zastraši stanovništvo i ozbiljno destabiliše osnovne političke, ustavne i društvene strukture u BiH, javno putem društvene mreže prijetio, prijeteći napadom na život, fizički integritet i nanošenjem velike štete javnim objektima koji bi ugrozili ljudske živote”, navodi se u saopštenju Tužilaštva.

Ranije su iz Federalne uprave policije (FUP) saopštili da su pod nadzorom Tužilaštva BiH, uz asistenciju Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona i Obavještajno-sigurnosne agencije BiH, identifikovali lice A.Z. iz Konjica, koje je prijetilo da će za Bajram u džamiji u Konjicu napraviti masakr.

Zalihiću je, po prijedlogu Tužilaštva, nakon hapšenja određen pritvor zbog opasnosti od bjekstva, uticanja na svjedoke i ponavljanja krivičnog djela.

Najčitanije
Saznajte više
Naredne sedmice počinje obnovljeno suđenje za zločine u Čajniču
Početak obnovljenog suđenja Ramizu Durakoviću za zločine počinjene na području Čajniča počinjene 1993. zakazan je za narednu sedmicu, potvrđeno je za Detektor.
Alen Kotorić, autor Tik-Tok naloga "Hadžija"
Formiran predmet protiv Hadžije s TikToka zbog sumnje na prevare
Nakon pisanja Detektora, Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona formiralo je predmet protiv Alena Kotorića, koji se sumnjiči da je počinio krivično djelo “prevara”, te se poduzimaju mjere i radnje u cilju donošenja tužilačke odluke, potvrđeno je iz Tužilaštva.
Jovica Stanišić zatražio prijevremeno puštanje na slobodu
Vraćen mural Slobodanu Praljku u Mostaru