Utorak, 4 novembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Danetu Bikiću i Bobanu Pećancu, uhapšenim u akciji “Kruna” zbog prodavanja kriminalnim grupama ličnih podataka državljana BiH, određen je jednomjesečni pritvor, saopćio je Sud BiH.

Iz Suda su naveli da je treći osumnjičeni, Stanko Grahovac, pušten na slobodu uz zabranu napuštanja boravišta.

Početkom sedmice je policija Republike Srpske (RS) uhapsila osam osoba zbog sumnje da su lične podatke građana BiH prodavali za izradu krivotvorenih dokumenata koje su koristili pripadnici kriminalnih grupa.

Radomir Domuzin, načelnik Uprave kriminalističke policije RS, kazao je ranije na konferenciji za novinare da su krivotvoreni dokumenti prodavani članovima kriminalne grupe Darka Šarića u Sloveniji i Hrvatskoj po cijeni od 3.000 eura.

U Srbiji je prošle godine Šarić je osuđen na 20 godine zatvora zbog krijumčarenja kokaina iz Latinske Amerike u Evropu.

Policija RS-a sa Tužilaštvom BiH i dalje provodi istragu u ovom predmetu.

Najčitanije
Saznajte više
Ustavni sud BiH odbio apelaciju Milorada Dodika protiv presude Državnog suda
Ustavni sud Bosne i Hercegovine je odbio kao neosnovanu apelaciju Milorada Dodika izjavljenu protiv drugostepene presude Državnog suda kojom je osuđen za nepoštivanje odluka visokog predstavnika.
Naredne sedmice izricanje presude policajcima optuženim za premlaćivanje maloljetnika
Okružno javno tužilaštvo u Bijeljini je u završnoj riječi zatražilo osuđujuću presudu komandiru i pripadnicima Policijske stanice Osmaci, optuženima za grubo zlostavljanje i tjelesno povređivanje maloljetnika u augustu 2023. godine, a Odbrana da budu oslobođeni, nakon čega je izricanje presude zakazano za narednu sedmicu.