Srijeda, 17 decembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Ranije je iz Tužilaštva BiH saopćeno da je Karajić osmislio plan te prikupio novac sa ciljem da otputuje na sirijsko ratište.

Prema optužnici, Karajić je u novembru 2014. godine, sa još trojicom državljana BiH, otputovao avionom u Tursku, te uz pomoć dogovorenih kontakata ilegalnim graničnim prijelazom prešao u Siriju i priključio se terorističkoj formaciji “Dewla Islamiya”, u kojoj je ratovao.

Uhapšen je sredinom 2015. godine u Turskoj, nakon čega je izručen BiH.

Najčitanije
Saznajte više
Delimustafić i ostali: Razgovori o provjeri predmeta u sudu
Na suđenju Aliji Delimustafiću i ostalima za nezakonito knjiženje i preprodaju nekretnina te druga djela, nastavljena je reprodukcija razgovora, pribavljenih posebnim istražnim radnjama, koje je vodila Lejla Fazlagić-Pašić s nekim od optuženih i drugim osobama.
Uhapšeni bivši direktor i članica Upravnog odbora Doma penzionera u Tuzli
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona (MUP TK) uhapsili su Mirsada Bakalovića, bivšeg direktora Domu penzionera u Tuzli i Zinaidu Razić Halilović, šeficu Službe za ekonomske, finansijske, računovodstvene i opšte poslove u Domu te članicu Upravnog odbora zbog požara u kojem je početkom novembra smrtno stradalo više osoba.
Milan Mijić: Detonacije iz Jusića
U januaru završne riječi na ponovljenom suđenju advokatici Vasviji Vidović
Kevac: Uzalud čekala da se vrate braća