Srijeda, 28 januara 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Disciplinski tužilac Asmir Baćevac obrazložio je da je postupak pokrenut jer je Pantić kao glavna tužiteljica raspisala konkurs, provela postupak za poziciju koja nije sistematizirana, te najavio da će Ured disciplinskog tužioca zatražiti sankciju.

Punomoćnik Dejan Bogdanović kazao je da ostaje kod odgovora na tužbu.

Tužilac Baćevac je predložio 14 materijalnih dokaza, dok je Bogdanović osim materijalnih dokaza predložio saslušanje tužene i dva svjedoka.

“Oba svjedoka su, po navodima tužene, bili na zajedničkom kolegiju 2024. godine kada je aktuelizirano ovo pitanje, jer nije bilo konkursa u Bijeljini. Tada joj je rečeno da podnese zahtijev prema Ministarstvu pravde da se zaposli jedan stručni saradnik”, obrazložio je punomoćnik.

Disciplinska komisija Visokog sudskog i tužilačkog vijeća je prihvatila predložene dokaze i salušanja svjedoka, te je glavna rasprava zakazana za 13. mart.

Najčitanije
Saznajte više
Samo dvije ponude za milijardu KM vrijedan gasovod u RS-u: Srbija i Turska
Samo dvije kompanije ušle su u utrku za izgradnju novog gasovoda Šepak – Novi Grad, za koji vlasti u Republici Srpskoj planiraju izdvojiti više od milijardu konvertibilnih maraka.
Oslobođeni za zločine u Zecovima traži naknadu od BiH
Uroš Grujičić tužio je Bosnu i Hercegovinu nakon što je pravomoćno oslobođen optužbi za zločine u prijedorskom selu Zecovi u ljeto 1992. godine, te potražuje naknadu nematerijalne štete zbog povrede časti i ugleda te zbog drugih ograničenja koja su posljedica krivičnog postupka.
Odgođen disciplinski postupak protiv sudije iz Prnjavora
Tužilaštvo BiH neće provoditi istragu protiv bivšeg ministra pravde RS-a