Četvrtak, 23 aprila 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Okružno javno tužilaštvo u Doboju. Foto: BIRN BiH

Prema navodima optužnice, Stojčić se tereti da je s Miroslavom Bojanićem i Tihomirom Stankovićem početkom maja 1992. učestvovao u premlaćivanju jednog zatočenika hrvatske nacionalnosti, koji je s drugim civilima bio zatvoren u fiskulturnoj sali Osnovne škole “Todor Dokić“ u Kalenderovcima kod Dervente.

Bojanić i Stanković su ranije presudama dobojskg Okružnog suda osuđeni na po godinu zatvora zbog zločina nad civilnim stanovništvom u Derventi.

Prema podacima iz dobojskog pravosuđa, optuženi Stojčić je nedostupan i nalazi se u Rumuniji.

Najčitanije
Saznajte više
Odbijeno određivanje mjera zabrane za Debevca i Mehmedagića
Posebni odjel Vrhovnog suda Federacije Bosne i Hercegovine odbio je prijedlog za određivanje mjera zabrane suspendovanom predsjedniku Državnog suda Ranku Debevcu i bivšem direktoru Obavještajno-sigurnosne agencije (OSA) Osmanu Mehmedagiću, optuženima za više krivičnih djela.
TradFest u Zagrebu: Ideja o trećem entitetu uz finansiranje Heritage fondacije
Izlaganja i panel na temu “Bosna i Hercegovina: neuspjela država i nužnost trećeg hrvatskog entiteta” na predstojećem TradFestu, koji će se održati u Zagrebu, za stručnjake predstavlja destabiliziranje ionako osjetljivih političkih odnosa u regionu, ali i opasnosti uticaja desničarskih organizacija.
Jasminka Knežević: Pretres u kancelariji tužiteljice
Debevec i ostali: Suđenje ponovo zatvoreno za javnost