Srijeda, 29 oktobra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Tužilaštvo BiH. Foto: BIRN BiH

Prema saopćenju Tužilaštva, protiv Podgore, koji je ranije osuđivan, Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) je podnijela izvještaj zbog prijeteće objave na društvenoj mreži, nakon koje je identifikovan, lociran i lišen slobode. Od njega su oduzeti predmeti i sredstva koji će biti korišteni kao dokaz u postupku.

“Dana 18. 04. 2024. godine, na društvenoj mreži javno je objavio videosnimak uznemirujućeg sadržaja u kojim prijeti široj populaciji stanovništva, da je mudžahedin i u kojem isti najavljuje ubistva kjafira, nevjernika”, navodi se u saopćenju.

Mjeru pritvora je Tužilaštvo tražilo zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao ponovo učiniti ili dovršiti započeto krivično djelo, ali i zbog naročitih okolnosti gdje bi puštanje osumnjičenog na slobodu prouzrokovalo uznemirenje javnosti i građana.

Najčitanije
Saznajte više
State Department za Detektor: Odluke Narodne skupštine osigurat će partnerstvo sa SAD-om
Nakon što je američka administracija Miloradu Dodiku i njegovim partnerima ukinula sankcije, glasnogovornik State Departmenta za Detektor je potvrdio kako je takva odluka došla zbog konstruktivnih poteza koje je Narodna skupština Republike Srpske (NSRS) napravila prethodnih sedmica.
Zbog navođenja maloljetnica na prostituciju suspendovani tuzlanski policajci, odgovorni bez poziva na ostavke
Sedam osoba, među kojima četiri policajca, uhapšeno je u akciji Ministarstva za unutrašnje poslove Tuzlanskog kantona zbog sumnje da su počinili krivično djelo trgovina ljudima, navodeći na prostituciju maloljetne osobe. Uhapšeni policajci su suspendovani sa dužnosti, ali kantonalne vlasti se ne oglašavaju, a pozivi na odgovornost i ostavke ne postoje.
Obilježena 32. godišnjica ubistva 15 Maglajlija u redu za vodu
Provjera imovine sudija i tužilaca treba da bude korektivni faktor