Srijeda, 19 augusta 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Livno. Foto: Grad Livno

Kako je saopćeno iz Državnog tužilaštva, Ibrahimović se tereti da je u svojstvu zapovjednika Vojne policije Hrvatskog vijeća obrane (HVO) Livno počinio zločine u prostorijama osnovne škole koja je korištena kao logor za zatočene civile srpske nacionalnosti.

“Tereti se za zločine koje je počinio zajedno sa drugim pripadnicima HVO, uključujući mučenje, zlostavljanje, premlaćivanje i druge nečovječne postupke prema zatočenim civilima, što je rezultiralo smrću trojice civila i trajnim posljedicama za fizičko i psihičko zdravlje zatočenika”, stoji u saopćenju.

Iz Tužilaštva navode da je Ibrahimović optužen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva.

Najčitanije
Saznajte više
Tužilaštvo u Bijeljini nije otvorilo istragu o poslovanju Memorijalnog centra Srebrenica
Okružno tužilaštvo u Bijeljini još nije donijelo naredbu o sprovođenju istrage u vezi s poslovanjem Memorijalnog centra Srebrenica za 2022. godinu, potvrdili su za Detektor iz ovog tužilaštva.
Mevlid Jašarević: Tužilaštvo uložilo materijalne dokaze
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine uložilo je materijalne dokaze na suđenju Mevlidu Jašareviću, optuženom za sprečavanje službenika u izvršavanju službenih radnji u zatvoru gdje se nalazi na izdržavanju kazne za napad na američku ambasadu 2011. godine.
Pronađeni posmrtni ostaci više osoba na groblju “Lav”
Podnesena krivična prijava protiv ministra finansija i trezora BiH Srđana Amidžića