Nedjelja, 28 septembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Foča. Foto: BIRN BiH

Među predloženim mjerama su zabrana napuštanja boravišta, oduzimanje lične karte, zabrana izdavanja novih putnih isprava, te sastajanje s određenim osobama.

Tužilac Adis Nuspahić je na ročištu, na kojem se raspravljalo o određivanju mjera, rekao da osumnjičeni ne smije napuštati svoje mjesto boravka u Foči i da se treba javljati sedmično nadležnom policijskom organu.

Branilac Slaviša Prodanović je kazao da prijedlog zabrana Tužilaštva “ne pogađa njegovog branjenika”. Kazao je da će tražiti da Ivanović napusti mjesto boravka zbog ranije zakazane operacije, a sutkinja za prethodno saslušanje Vesna Jesenković rekla je da osumnjičeni o tome mora Sudu dostaviti dokaze.

Na ročištu nije detaljno navedeno kada je konkretno i gdje počinjen zločin za koji se Ivanović sumnjiči.

Odluka Suda će biti donesena u zakonskom roku.

Najčitanije
Saznajte više
Patković: Pucali prema pripadniku HVO-a koji je bježao
Na suđenju za zločin u Dusini kod Zenice, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako su pucali u pripadnika Hrvatskog vijeća obrane (HVO) koji je pokušao pobjeći i kako su kasnije sreli optuženog Šerifa Patkovića.
sudnica
Lučarević: Ranjavanje i zlostavljanje vojnika iz kolone
Na suđenju za zločine u Sarajevu, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako je kolona Jugoslovenske narodne armije (JNA) zaustavljena u Dobrovoljačkoj ulici i kako su vojnici odvedeni u salu, gdje su neki udarani.
Paravac i ostali: Novo suđenje ili potvrđivanje oslobađajuće presude
Ristić i ostali: Pucnjava u Orahovcu
Kosorić: Suđenje odgođeno zbog nedolaska svjedoka Odbrane
Bojić i dalje ne može putovati na suđenje u Sarajevo