Petak, 12 septembra 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.


Konjic. Foto: BIRN BiH 

Nataša Ivanišević-Vejzović, sekretar Kantonalnog suda u Mostaru, potvrdila je za Balkansku istraživačku mrežu Bosne i Hercegovine (BIRN BiH) da je ročište odgođeno zbog bolesti postupajuće tužiteljice.

Za današnje ročište bilo je planirano čitanje optužnice koja Čajdina tereti za zločin u selu Bušćak u općini Konjic.

Naredno ročište zakazano je za 7. februar.

Najčitanije
Saznajte više
Kevac: Nakon odvođenja supruga porodila se prije vremena
Na suđenju za zločine na području Ključa, svjedokinja Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavila je da je njen suprug odveden s drugim muškarcima u Biljanima 10. jula 1992. i da su kasnije pronađeni njegovi posmrtni ostaci.
Ganić i ostali: O prestanku postojanja JNA i njenim aktivnostima u BiH
Na suđenju za zločine počinjene u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine je odgovarajući na unakrsna pitanja Odbrana kazao da Jugoslovenska narodna armija (JNA) nije postojala poslije 27. aprila 1992., a da su njeni ostaci bili u BiH i da su se dogovarali s Predsjedništvom.
Miljanović i ostali: Sarić i dalje ne može dolaziti na suđenje
Jevtić i ostali: Nailazio na mrtve tokom mjesec dana lutanja šumom