Četvrtak, 3 aprila 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Slavici Injac se sudi u Okružnom sudu u Banjaluci zbog organizovanog kriminala.

Predsjednik Sudskog vijeća Branimir Jukić objasnio je zbog čega je suđenje odgođeno.

“Član Sudskog vijeća Blagoje Dragosavljević imenovan je na krivični referat i zbog toga je tražio zamjenu, te da se današanje ročište mora odgoditi”, pojasnio je Jukić.

Novi termin zakazao je za 5. decembar, a ročište je u ovom slučaju već nekoliko puta odgađano.

Advokat optužene Vlado Adamović najavio je da će tražiti izuzeće dokaza i svjedoka koji se ne odnose na Slavicu Injac.

Tužilaštvo BiH je u martu 2017. godine podiglo optužnicu u predmetu “Bobar banka”, kojom je Injac optužena da je bila članica organizovane grupe koja je finansijskim kriminalom i raznim zloupotrebama načinila štetu od 122,5 miliona konvertibilnih maraka (KM) i dovela do propasti “Bobar banke”.

Injac se tereti da je još od jula 2009. godine imala saznanja da pomenuta banka posluje s velikim kreditnim rizikom, ali i pored toga nije ništa preduzela iako je bila dužna.

Sud BiH je 30. oktobra prošle godine donio odluku kojom se predmet protiv Injac prebacuje u Okružni sud Banjaluka.

 

Najčitanije
Saznajte više
Odluke o karantinima na ispitu zakonitosti
Krizni štabovi i institucije u Bosni i Hercegovini suočavaju se sa kritikama i optužbama za nepravilnosti kod određivanja karantina građanima koji su doputovali u državu iz inostranstva ili je cijelo njihovo naselje stavljeno u izolaciju.
Kako spriječiti negiranje genocida u Srebrenici – potrebe vs. stvarnost
Bosna i Hercegovina se približava 25. godišnjici srebreničkog genocida uz konstantno političko i institucionalno negiranje ovog zločina.