Ninković i ostali: Policija s kriminalnim dosjeom
Petrović, koji je sa svjedočenjem počeo 14. februara, kazao je i da nakon njegove smjene i dolaska Milorada Novakovića na to mjesto, protiv njega nije pokrenut disciplinski postupak.
Kako je rekao Petrović, on nije imao apsolutnu kontrolu nad SJB-om s obzirom da među pripadnicima policije nije izvršena pravilna selekcija, jer je među njima bilo osoba koje su imale kriminalne dosjee.
Kazao je i da se sjeća da je u maju 1992. godine izdata naredba za predaju oružja, ali da ta naredba u gradu nije uspjela. “Naravno da je sve to uticalo na bezbjednost. Ono što je bio naš zadatak jeste da učinimo sve da se krvoproliće ne desi”, naglasio je Petrović.
Andrija Bjelošević, Milan Ninković, Borislav Paravac i Milan Savić optuženi su da su od početka maja 1992. do kraja 1993. učestvovali u udruženom zločinačkom poduhvatu s ciljem progona civilnog bošnjačkog i hrvatskog stanovništva. Na teret su im stavljeni napadi vojske, policije i paravojnih formacija, prilikom kojih su civili ubijani i zarobljavani te odvođeni u logore.
U to vrijeme Paravac je bio predsjednik, a Ninković član Kriznog štaba općine Doboj, Bjelošević načelnik Centra službi bezbjednosti (CSB) Doboj, dok je Savić bio njegov zamjenik.
Tokom unakrsnog ispitivanja, Petrović je rekao da je 3., 4. i 5. maja 1992. godine došlo do otpuštanja radnika, lišavanja slobode i premlaćivanja stanovnika nesrpske nacionalnosti.
Dodao je i da se sjeća Ljiljane Musić koja je radila kao referent u SJB-u Doboj i koja je bila na spisku lica koje treba otpustiti i hapsiti. Na pitanje da li zna šta se s njom desilo i koje je nacionalnosti, Petrović je odgovorio da misli da je Hrvatica te da je dobila otkaz i ostala bez posla.
Suđenje se nastavlja 6. juna.