Petak, 26 juna 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

Kako je kazala predsjedavajuća sutkinja Lejla Konjić, Sud BiH još nije zaprimio povratnicu te ne zna da li je poziv uredno dostavljen.

Tužiteljica Eldina Biuk je rekla da svjedok više ne koristi telefonski broj na koji ga je kontaktirala prošle godine.

Za progon, ubistva i druge zločine počinjene u Bosanskom Novom, optuženi su Ljuban Babić, Ranko Balaban, Rajko Karlica, Milenko Brčin, Mirko Odžić, Milenko Babić, Ostoja Balaban, Ratko Goronja, Nikola Reljić, braća Dragan i Ranko Baltić, Miroslav Kapetanović i Ranko Grab. Na teret im je stavljeno i da su, kao pripadnici Vojske Republike Srpske (VRS), policije te paravojnih formacija, 22. juna 1992. ubili 24 osobe u zaseocima Alići i Ekići.

Novo ročište zakazano je za 5. april

Najčitanije
Saznajte više
sudnica
Ninković: Trajno narušeno zdravstveno stanje optuženog
Vještaci medicinske struke su u okviru redovne kontrole zdravstvenog stanja zaključili da Milan Ninković, koji je optužen za zločine u Doboju i Tesliću, nije sposoban za suđenje.
Ličina i ostali: Odbrane traže oslobađanje zbog kontradiktornih izjava svjedoka
Odbrane Sime Ličine i Nedeljka Pilipovića zatražile su oslobađajuću presudu, uz ocjenu da Tužilaštvo nije dokazalo da su, kao pripadnici Vojne policije, počinili zločine nad zatočenicima u Vatrogasnom domu u Bosanskom Novom.
Talić i ostali: Premlaćivani uz glasnu muziku