Subota, 10 maja 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

Muratoviću i Ajanoviću, bivšim stražarima zatvora u zgradi Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) u Goraždu, na teret je stavljeno da su tukli i maltretirali dvojicu ratnih zarobljenika.

Prema Tužilaštvu, Muratović je s dva njemu poznata stražara udarao pesnicama i nogama po tijelu D.V., koji je više puta gubio svijest, a nakon što bi ga polili vodom da se osvijesti, nastavljali su ga tući.

Ajanoviću je također na teret stavljeno da je s dva stražara udarao pesnicama, nogama i gumenim palicama zatočenika M.M. tjerajući ga da kaže da je “četnik”.

Prema optužnici, D.V. i M.M. je nanesena jaka fizička i duševna bol.

Optužnica je proslijeđena Sudu BiH na potvrđivanje.

Najčitanije
Saznajte više
Napadač na novinara Mirzu Derviševića pravosnažno osuđen na tri mjeseca zatvora
Apelacioni sud Brčko distrikta pravosnažno je osudio Bojana Radovanovića na kaznu zatvora od tri mjeseca zbog nanošenja lake tjelesne povrede i ugrožavanja sigurnosti novinaru Mirzi Derviševiću.
Performans članova i članica Organizacionog odbora šeste Bh. povorke ponosa. Foto: Detektor
Performansom najavljen slogan “Ljubav je zakon“ ovogodišnje bh. povorke ponosa 14. juna
Performansom ispred Državnog parlamenta, Bh. Povorka ponosa pozvala je građane da se 14. juna pridruže u borbi za pravdu i ukazala na višegodišnji ignorantski i diskriminirajući pristup države prema pravima LGBTIQ+ zajednice.
U Kiseljaku ekshumirani posmrtni ostaci dvije žrtve